BUFFALO TWINS
THE CIBC ALBERTA - SASKATCHEWAN CENTENNIAL MURAL

OVER 200 ARTISTS FROM ALBERTA AND SASKATCHEWAN

169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
232
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
Thurston, Pamela
Weeks, Helen
Howden-Paul, Jan
Brewster, Heather
Bozarth, Cheryl Paige
Dotter, Deborah
Golding, Ruby
Pederson, Beth
Holmes, Kathy
Beck, Marolyn
Johnson, Carol
Skinner, Eileen
Fulcher, Marilyn
Austin-Beech, Terri
Kutarna, Jana
Chesterman, Helen
Babelowsky, Ben
Fraser, Douglas
Grayston, Pat
Blom, Monique
Brown, Anne
Rainey, Michelle
Charles, Florence
O'Hare, Greg
Moker, Val
Lefaivre,Pauletle
Guthrie,Kathy
Pidgeon, Eleanor Lowden
Leinweber, Christine
Carleton, Lillian
Boyce Olynyk, Fran
Kingham, Lynn
McElligott, Douglas
Dolynchuk, Mary Pityn
Piecowye, Stefania
Geerts, Connie
Madsen, Shauna
Fjorabotten, Kim
Dafoe, Lenore
Henerson, Al
Ward, Marney
Edwards, Henry
Dakin, Charity L.
Vanderlann, Lili
Lavoie, Lewis
Fjorabotten, Kim
Bozohora, Summer
Doyle, Patrick
Beattie, Connie
Goretzky, Carol
Goodfellow, Elana
Lefebvre, Denise
Sather, Luella
Turner, Stephen P
Wieser, J. Xalien
Brock, Pat
Zuurbier, Peter
Perret, Gordon C
Lavoie, Lewis
Malcolm, Jan
Slessor, Lorna
Lavoie, Lewis
Valiqoeite, Volande
Dakin, Charity L.
le Roux, Helen
Kaszefski, Shelley
Spittal, John
Nielsen, Alicia
Nieuwenhuis, Carolyn
Burrows, Nicole
Stonehouse, Michelle
Loutas, Susanne
Melnychuk, Chris
Bakke Martin, Cheryl
Orriss, Dixie
Devan, Bob
Harrison, Merle
Postash, Igor
Clark, Jennifer
Tysdal, C.E. (Carol)
Lees, Chester
Diamant, Tasha
VanVliet, Edward
Nieuwenhuis, Carolyn
McLellan, Anne
Hobbins, Gwyneth
Boychuk, Kimberly
Salter,
Tibsbury, Marjorie
Chubb, Jean
Piecowye, Stefania
Campbell, Evelyn
McElligott, Douglas
McKeen, Scott
Sameshima, Pauline
Howden-Paul, Jan
Perkins, Mae
Parker, Karen
Hickman, Kristin
Myers, Vicki
Woodruff, Della Marie
Goulet, Alice
Small, Mary-Lee
Cordes-Rogozinsky, Shirley
Vuori, Lorlie L
Coristine, Eilleen
Brewster, Heather
McCormack, Bernadette
Vetter, Marjorie
Miranda, Lawrence
Murphy, Stephen
Hobson, Jill
Grant, Rob
Alain, Phil
Bridgeman, Krish
Wood, Tanya
Dennis, Tanis
Christensen, Ken
Brown, Anne
Valberg, Michelle
Doruyter, Karel
Hillinck,Henri
Beerman, Annette
Allen, Grace
Marchinko, Jonas
Bouchard, Luc
Skavberg, Hazel
Yanke, Elma
Richardson, Noreen
Dahl, Diane
Alain, Phil
Edwards, Theresa
Lawnence, Maria
Allen, Murray
Hohner,
Loumo,
Sherwood, Lorraine
Robertson, Lisa
Richter, Karin
Lavoie, Lewis
Fafard, Joe
Dunlop, Beth
Fowler, Sandra
Davidiuk, Anita
Brown, Carol
Mawson, Kyla
Cooper, Norene
Gooliaff, Angela
Outram, Eric & Sandra
Ball, Helena
Campbell, Evelyn
Lavoie, Lewis
Larrinaga, Mario
Goldner, Orville
Reese, Fred
Dunn, Lynn
Reese, Fred
Goldner, Orville
Lavoie, Lewis
Parkins, Marian
Fiorini, Paula
Sosulski, Irene
Calvert, Lorne (Honourable)
Swenson, Georgette
McAusland, Linda
Buehl, Maria
McRae, Elizabeth
Reese, Fred
Ulm, William
illiams, Frank
Lavoie, Lewis
Goode, Betty
Larrinaga, Mario
Gilman, Guy
Lavoie, Lewis
Crichton, Holly
Checkryn-Rivers, Barbara
Lang, Olga
Mandel, Stephen
Trudeau, Pat
Vanderlaan, Lili
Coulter, Pat
Crabbe, Byron
Lavoie, Lewis
Larrinaga, Mario
Goldner, Orville
Goldner, Orville
Clark, Tommy
Henderson, Edward
Reese, Fred
Larrinaga, Mario
Goldner, Orville
McKeand, Barbara
Crandall, Jeanne
Voigt, Sonja
Rosychuk, Sonia
Schulz, Erika
Fraser, Rena
Ives, Robert
Lavoie, Lewis
Marquenie, George
Lavoie, Lewis
Lavoie, Lewis
Henderson, Edward
Larrinaga, Mario
Kahle, Alexander
Larrinaga, Mario
Daniels, Walter
King, Tamera
Martel, Paul
Myers, Vicki
Woolgar, Tammy
Stobo, Mandy
Klein, Ralph (Honourable)
Lynn, Christine
Crandall, Jeanne
Buehl, Maria
Porter, Zoe
Redding, Sam
Lavoie, Lewis
Lavoie, Lewis
Gibson, E.B
Armstrong, Vicki
Vanderlaan, Lili
Reigl, Donna
Beerens, Carla
Armstrong, Vicki
Musselman, Arlene
Schatz, Lesley
Small, Mary-Lee
Hobbins, Gwyneth
Lukas, Arno
Gair, Miriam
Stefansson, Wendy
Jalava, Marko
Bird, Kathie
Yendryas Dunbar, Lu
McLeod, Mary
Clark, Sheila A
Parkinson, Annie
Turner, Stephen P
Audette-Rozon, Claudine
Stevenson, Cathy
Campbell, Ryan Jacques
Rasmussen, Gerry
Turner, Stephen P
Schafers, Judy
Hume, Diana
Kemp, Lorna F
Boychuk, Kimberly
Shumka, Natalie
Dagg, Marj
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
Way, Diane
Martin, Judy
Wadley, Linda
Yonza, Elizabeth
Lyons, Jeff
Joseph, Cheryl
Dafoe, Lenore
Scrimshaw, Glen C.
Would Schaefer, Barbara
Lukasewich, Lori
Kaldenhoven, Julie
Skinner, Harold
Kolada-Mcntyre, Kirsten
Simard, Mimi
Martin, Monique
Ewen, Dolores
Nolan, Eva
Lussier, Jeannette
Revell, Cindy
Herbert, Joan
Hergert, Anna
Chrystyna, Chase
Lavoie, Lewis
Postash, Igor
Epp, Beate
Dryer, Amy
Houlden, Robert
Alain, Phil
Eyben, Denise
Schaeble, Kim
Ryan, Christine
Charette, Ella
Dufour, Irene
Stallmann, Eileen
Stelmaschuk
Bakewell, Hazel
Vanderlaan, Lili
Peel, Lorinda
Dery, Monika
Fraser, Rena
Hemsing, Marian
MacLean, Donna
DenHollander, Roxanne
Lavoie, Lewis
Alain, Phil
Vekved, Michelle
Speroines, Rae Lynn
Charest, Doris
Martel, Paul
Kilani, Cindy
Brown, Renae and Shannon
Vanderhoorn, Roel
Cooper, Norene
Driscoll, Caragay
Goulet, Laird
Argy-Burgess, Allison
Bozarth, Cheryl Paige
Brown, Renae
Coristine, E. / Hayes, Gavin
Prins, Alanna
unknown
Vetter, Marjorie
Moore-Foster, Sharon
Fraser, Rena
Chell, Lue
Pichette, Jan
Perret, Holly C
Watmough, Laura
Lheritier, Pierre
Brown, Carol
Pasalic, Braden
Bird, Kathie
Checkryn-Rivers, Barbara
Small, Mary-Lee
Holowach, Sherry
Shumka, Natalie
Bakke Martin, Cheryl
Dery, Monika
Buehl, Maria
Fraser, Rena
Parent, Meaghan
Ewen, Dolores
Vekved, Michelle
Sorley-Keichinger, Cindy

www.NightofArtists.com
www.LavoieStudios.com